Naše nabídka zahrnuje tyto služby:

Nabízíme jak řešení konkrétních obtíží, které Vás trápí, tak komplexní program, který zahrnuje kineziologický rozbor a následnou péči na podkladě tohoto rozboru, jako jsou masáže, cvičení atd.

Návštěva při komplexním programu probíhá následovně: nejdříve klient absolvuje kineziologický rozbor, který nám řekne, které partie jsou u Vás oslabené či přetížené. Dále na podkladě rozboru připravíme plán cvičení a rehabilitaci přímo na míru, které mají odstranit problém a jeho možnou příčinu.

Kineziologický rozbor je vyšetřovací metoda používaná ve fyzioterapii. Skládá se z aspekce (diagnostika pohledem), palpace (pohmatem) a některých cílených testů. Vyšetření trvá přibližně 45 minut. Na podkladě těchto testů je vyhotoven kineziologický rozbor, který nám ukáže, kde jsou ve Vašem pohybovém aparátu slabiny a kde mohou v budoucnu nastat potíže. Po důkladném vyšetření našimi zkušenými fyzioterapeuty Vám sestavíme plán rehabilitace a cvičení.

Kineziologický rozbor
Kineziologický rozbor je soubor vyšetřovacích metod a postupů, pomocí kterých fyzioterapeut zjistí stav pohybové soustavy a na základě něj stanoví terapeutický plán. Kineziologické vyšetření se skládá z aspekce (diagnostika pohledem), palpace (pohmatem), některých cílených testů (například ortopedických) a základního neurologického vyšetření. Při tomto vyšetření se nejprve fyzioterapeut seznámí s obtížemi klienta, ať již aktuálními, nebo těmi, které jej trápili v minulosti, prodělanými chorobami atp. Následuje samotné vyšetření a stanovení rehabilitačního plánu.

Individuální fyzioterapie
zajišťuje řešení obtíží klienta, cvičení probíhá buď v naší tělocvičně, případně v ordinaci, která je vybavena potřebnými pomůckami. Individuální fyzioterapie se skládá z mobilizací, různých typů masáží a cvičení.
Mezi používané metody patří například mobilizace – jemná manuální terapie, která uvolňuje blokády v kloubech. Individuální fyzioterapie v případě potřeby zahrnuje též kineziotaping, elektroléčbu aj., viz. níže.

Klasická a regenerační masáž
jinak řečeno švédská, je základním druhem masáží. Využívají se při ní různé způsoby hnětení a tření. Klasická masáž je vhodná zejména k uvolnění svalstva a kloubů a pro jejich rychlejší a lepší regeneraci. Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo jen na problematické oblasti, jako je například šíje.

Podiatrické vyšetření na podoskopu

Vyšetření na podoskopu – diagnostickém přístroji, slouží k vyšetření a diagnostice ortopedických vad nohou, jako je například plochonoží.

Taping, kineziotaping
Kineziotaping (kineziologické tejpování) je metoda využívající pružné barevné pásky, které se lepí na problematická místa. Kineziotaping zlepšuje regeneraci svalů, jejich rychlejší aktivaci, či uvolnění a umožňuje rychlejší průtok krve v ošetřené oblasti. Pomáhá při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů, vyrovnává nesprávné držení těla, pomáhá po úrazech, při rehabilitaci a rekonvalescenci. Kineziotaping také pomáhá v těhotenství, ať již při bolestech zad, břicha, či jako podpora bříška. Používáme tejpy té nejvyšší kvality jako například Temtex.
Taping narozdíl od kineziotapingu využívá pevné fixační pásky, pomocí kterých dochází k podpoře svalů a kloubů a omezení pohybu postižené oblasti, například při výronu kotníku aj.

Manuální lymfodrenáž
Manuální lymfodrenáž je speciální hmatovou metodou, která je zaměřena na lymfatický (mízní) systém těla. Provádí se mírným tlakem a pomáhá míznímu systému odvádět odpad z tkání a přenést je do mízních uzlin, kde je tělo zlikviduje. Manuální lymfodrenáž pomáhá proti celulitidě, migrénám, otokům aj.

Elektroléčba
Elektroléčba je léčebnou metodou využívající působení elektřiny různé intenzity a frekvence za účelem zvýšení prokrvení postižené tkáně, uvolnění svalstva, zvyšuje propustnost kapilár, zlepšuje regenerační schopnosti tkání, urychluje vstřebávání otoků a hematomů a také stimuluje svalovou tkáň při poúrazových stavech. V rámci naší praxe používáme též elektrostimulaci, což je metoda elektroléčby sloužící ke stimulaci poškozených svalů a nervů.